Okna PCW


Nasza oferta obejmuje okna w systemie profili Veka z okuciami Winkhaus wyprodukowane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego PCW połączonego z akrylem w specjalnej technologii, zgodnej z wymogami i normami budowlanymi, zapewniającej najwyższe parametry użytkowe, w tym żywość i trwałość barw. Wyroby spełniają wymogi norm zharmonizowanych Unii Europejskiej i są oznaczane znakiem CE.

Oferujemy wszystkie kształty, także łuki, koła, trapezy, trójkąty, suwanki, okna z roletami. Wymyślne kształty i duże rozmiary konstrukcji okiennych "bez ograniczeń", urzeczywistnienie najśmielszych pomysłów architektów stały się możliwe dzięki zastosowaniu w produkcji okien rewolucyjnej, nowoczesnej technologii wklejania szyb metodą Glass Bonding.

Zapewniamy miłą obsługę, wykwalifikowany personel oraz krótki termin realizacji. Stawiamy na jakość za uczciwą cenę.

Jesteśmy przygotowani do realizacji zamówień i wykonania montażu nawet najbardziej niezwykłych i niepowtarzalnych projektów architektów.

Najpopularniejsze są okna z profilami serii Softline i Perfectline.

Profile okienne Softline - charakterystyka

1  Systemy trzykomorowe o łagodnym kształcie i bardzo dobrej izolacji cieplnej.
2  Komfort mieszkania w ciszy i spokoju dzięki optymalnej izolacji dźwięków.
3  Tworzywo całkowicie odporne na wpływ czynników atmosferycznych i starzenie się, nie wymagające malowania.
4  Gładka, higieniczna, łatwa do pielęgnacji powierzchnia ram.
5  Optymalna stabilność dzięki wzmocnieniom stalowym.

Profila okienne VEKA Perfectline - charakterystyka

1  Wyróżniająca się zaokrąglonymi konturami skrzydła, elegancka linia profili Perfectline Oval sprawia, że pasują one do każdego stylu architektonicznego. Nowe profile Perfectline Swing charakteryzują się ponadto zaokrągloną linią ramy, co nadaje kształtom wykonanych z nich okien wyjątkowej estetyki. W efekcie uzyskujemy wzornictwo spełniające najwyższe wymagania.
2  Równe i gładkie powierzchnie są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają konserwacji.
3  Zlicowane listwy przyszybowe powodują, że skrzydło ma jednolity, łagodny kształt.
4  Profile skrzydła i ramy okiennej mają w sumie wysokość jedynie 118 mm, co sprawia, że okno posiada większą powierzchnię szyby i doskonale doświetla pomieszczenie.
5  Pięciokomorowy system zapewnia doskonałą ochronę cieplną oraz silne tłumienie hałasu.
6  Dwie uszczelki z powierzchniami ukierunkowanymi - jak profile - ze spadkiem 15 stopni dają doskonałą ochronę przed niekontrolowaną wymianą powietrza i znakomicie odprowadzają wodę oraz zanieczyszczenia.
7  Pewne osadzenie szyby w profilu o głębokości 24 mm powoduje, że okno staje się bezpieczne i trudniej je sforsować niepożądanym gościom oraz pozwala ograniczyć skraplanie się na szybie pary wodnej.
8  Możliwość stosowania szyb o grubości od 14 do 42 mm bez konieczności użycia dodatkowych profili.
9  3-milimetrowa oś wrębu okuciowego daje lepsze zabezpieczenie przed wyłamaniem lub wyjęciem okna.
10  Profile o szerokości 70 mm dają dużą odporność na warunki atmosferyczne.
11  Systemowo obliczone wzmocnienia stalowe zapewniają idealna statykę i bezpieczeństwo.
12  Profile Perfectline pozwalają bez dodatkowych zabezpieczeń zbudować skrzydło o szerokości
1500 mm.

VEKA Perfectline to najnowsza generacja profili wielokomorowych o klasycznej i bardzo eleganckiej linii. System Perfectline pozwala stworzyć perfekcyjne okna zapewniające mieszkańcom jeszcze doskonalszą ochronę przed utratą ciepła i hałasem. Okna w systemie Perfectline wyznaczają także nowe, wyższe standardy bezpieczeństwa. Pozwalają nadać każdemu budynkowi indywidualny charakter, zgodny z życzeniami i oczekiwaniami domowników. Szeroka gama kolorów i deseni zadowoli najbardziej wyszukane gusty i pozwoli na harmonijne wkomponowanie eleganckich okien w każdy rodzaj fasady. Styl okna podkreślają uszczelki; klasyczne i wyraziste - czarne lub eleganckie i stonowane - szare. Wybór jednej z nich daje dodatkowe możliwości kształtowania architektury własnego domu.

Stosownie do swojej nazwy, system VEKA Perfectline to perfekcja w każdym calu, także w wewnętrznej konstrukcji profila. Szerokość 70 mm oraz pięć komór zapewniają optymalne właściwości użytkowe - wysoką izolacyjność termiczną, idealną ochronę przed hałasem, gwarantowaną stabilność okien przez cały okres ich użytkowania. Nowa konstrukcja osi wrębu okuciowego 13 mm, to dostosowanie systemu do rosnących wymagań rynku. Pozwala na zamontowanie okuć nowej generacji, zapewniających wyższy standard bezpieczeństwa.
1.
cieplej
Dobre okna muszą izolować tak, by w domu było przyjemnie nawet przy największym upale, czy mrozie. Perfectline spełnia ten warunek, dzięki lepszej izolacji termicznej, jaką gwarantuje zastosowanie pięciokomorowego systemu.
2.
stabilniej
Nowoczesne okna są niezwykle trwałe i zachowują swoje parametry przez dziesiątki lat użytkowania. Dzięki zastosowaniu szerszego 70 mm profila, Perfectline jest bardziej stabilny od innych rozwiązań.
3.
ciszej
Skuteczne tłumienie hałasu, to warunek dobrego samopoczucia i zdrowia wszystkich mieszkańców domu. Dzięki specjalnej konstrukcji profila, system Perfectline skuteczniej chroni przed uciążliwym hałasem dochodzącym z zewnątrz.
4.
bezpieczniej
Nowoczesne okna już w wersji podstawowej posiadają specjalne stalowe wzmocnienie w skrzydłach i ościeżnicach. Perfectline, dzięki możliwości głębszego osadzania szyb oraz montażu szyb antywłamaniowych, zagwarantuje najwyższe bezpieczeństwo Twojej rodzinie.
5.
komorowy
system nowej generacji
System VEKA Perfectline został tak zaprojektowany, aby w konstrukcjach można było wykorzystywać inne produkty wielokomorowych systemów VEKA. Stwarza to praktycznie nieograniczone możliwości wzbogacenia systemu VEKA Perfectline poprzez wykorzystanie większości sprawdzonych rozwiązań systemu VEKA Topline. To harmonijne współgranie systemów, niezależnie od ich indywidualnych zalet i możliwości konstrukcyjnych pozwala na opracowanie rozwiązań, które zapewnią spełnienie najbardziej indywidualnych życzeń.

Zastosowane profile firmy Veka dają bardzo wysoką gwarancję bezpieczeństwa.

Większość złodziei włamuje się przy tym do mieszkań i domów przez niezabezpieczone okna i drzwi okienne. W związku z tym kwestia bezpieczeństwa nie powinna być pomijana przy planowaniu budowy lub renowacji.

Łatwo dostępne, znajdujące się w piwnicy lub na parterze okna i drzwi okienne powinny być dobierane tak, aby zabezpieczać przed włamaniem. Także drzwi balkonowe i okna znajdujące się na piętrach budynku powinny być objęte programem zabezpieczeń. Można się do nich bowiem wspiąć na przykład po dachu lub występach muru.

Ponieważ w 70% wszystkich włamań sprawcy osiągają swój cel poprzez wyłamanie skrzydła okiennego, jakość i konstrukcja profili odgrywają decydującą rolę. Doskonałej jakości systemy okien VEKA z tworzywa sztucznego gwarantują już w wersji podstawowej wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ specjalne zbrojenia stalowe w skrzydłach okiennych i ościeżnicach podwyższają stabilność i statyczność. Ponadto profile wielokomorowe o mocnych sciankach, wykonane z odpornego na uszkodzenia mechaniczne, twardego PVC, skutecznie opierają się narzędziom włamywaczy.

W celu osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa okien i drzwi okiennych trzy elementy - profil, okucie i szkło - muszą mieć cechy antywłamaniowe, zgodne z normami DIN. Elementy takie jak mur, rama i skrzydło muszą być ze sobą odpowiednio połączone. Okno jest określane jako antywłamaniowe dopiero wtedy, gdy - zamknięte i zaryglowane - przez czas określony normami DIN, wytrzymuje próby włamania z użyciem siły.

Decydujące o bezpieczeństwie elementy okna to:1. profile wielokomorowe wykonane z wysokoudarowego, twardego PVC odporne na próby włamania
2. skrzydła okienne i ościeżnice wyposażone we wzmocnienia stalowe, chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi
3. elementy ryglujące okno
4. krzywki zamykające w kształcie grzybka uniemożliwiające niepożadane otwarcie z użyciem siły
5. poczwórne zaryglowanie ościeżnicy stanowiące dodatkowe zabezpieczenie
6. zamki z uchwytami uniemożliwiajace otwarcie okien z zewnątrz
7. zespolone szyby antywłamaniowe ze zintegrowaną folią specjalną
8. ramka dystansowa pod oszkleniem zapobiegająca podważeniu lub wygięciu ramy
   

Okna Eurocolor
Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor
Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor
Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor Eurocolor

Okna Amberline
Amberline Amberline Amberline Amberline Amberline
Amberline Amberline Amberline Amberline Amberline
Amberline Amberline Amberline Amberline Amberline
Amberline Amberline Amberline Amberline Amberline
Amberline Amberline Amberline Amberline Amberline